Geoblog.pl    tygrysiepodroze    Podróże    Brazylijska Przygoda    Mamma Mia!

Mamma Mia!

Włochy
Włochy, Bergamo

Każda podróż musi mieć swój początek. Dla mnie tym początkiem na trasie ku Brazylii jest
podkrakowskie lotnisko Balice. Właśnie siedzę w samolocie który ma mnie zabrać do Bergamo i czekam na wylot. Za oknem widzę prawy silnik mojego Boeing'a 737-800 więc w razie wszelakich z nim problemów, będę wiedział pierwszy. Od razu uspokajam rodzinę - samolot przeszedł wszelkie kontrole i jest bezpieczny.

Czeka mnie prawie 2h lotu do miasta o którymi nie wiem prawie nic a spędzę w nim 24h. Mistrzem organizacji to ja nie jestem. Na szczęście dobra dusza podesłała mi wczoraj trzy przewodniki po Bergamo więc jest szansa że w momencie lądowania będę wiedział wszystko co konieczne. Specjalne podziękowania dla Magdaleny.

Podziękowania też dla trzech Wojciechów (B. C. oraz T) za wszystkie niezbędne gadżety.

Przed wpisem z Bergamo odnotuję tylko: samopoczucie bardzo dobre, waga 86,5 kg, lico gładkie. Pogoda taka sobie ale na miejscu ma być 20°C. Nie mogę się doczekać włoskiej kuchni!

Do Bergamo dotarłem ok. 20 minut przed czasem, cały i zdrowy a niecałą godzinę później byłem już na swojej kwaterze.Almir wydaje się być w porządku, od razu udzielił mi kilku rad związanych z poruszaniem się po mieście. Do Starego miasta mam zaledwie 15 minut spacerem, tak więc nie mogę narzekać.

Na kwaterze spędziłem pół godziny i wyruszyłem w miasto. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Bergamo wydaje się typowym włoskim miastem (widziałem ich kilka więc możecie to uznać za opinię ekspercką) gdzie życie płynie powoli a włosi komunikują się z taką ekspresją że trudno mi powiedzieć czy to kłótnia czy przyjacielski rozmowa.

Jedynym z pierwszych punktów na mojej liście "must see" w Bergamo była kolejka Funiculare. Jedyne do czego mogę ją porównać to kolejka na Gubałówke - ten sam pomysł z tym że tutaj to chyba było znacznie wcześniej. Wyczytałem że kolejkę pokonuje różnicę przewyższeń wynoszącą 85 metrów tak więc oszczedziłem sobie wspinaczki.

Teraz siedzę na rynku Starego miasta i piszę to wszytko. Przed paroma minutami wierza zegarowa wybiła 17.00. Jestem głodny więc idę dalej w poszukiwaniu niedrogiej restauacji.

Trochę to trwało bo jest już 19.00 ale w końcu zjem coś od czasu śniadania. Dzisiaj włoska pizza i lampka czerwonego wina. Pizza taka sobie ale wino w porzadku. Zanim znalazłem restaurację, powłóczyłem się trochę po mieście. Przyznam szczerze że w tej chwili nie chce mi się tego opisywać. W sumie niewiele też widziałem. Ale stwierdzam z całą stanowczością że Bergamo jest piękne.

Jutro wieczorem wylot do Stambułu. Jeśli to tyko będzie możliwe, postaram się zdać relację z tego dnia. A na dzisiaj to tyle:)

Jolcia
Jolcia - 2015-11-10 09:54
Bączuś "lico gładkie" ??? miałeś zapuścić brodę widzę, że jednak na podryw się nie nastawiasz ;) no i dobrze ;) Super opis to był strzał w 10 z tym blogiem Ty masz co robić a my masę śmiechu :) 3maj się i czekamy dalej na kolejne relacje :)

tygrysiepodroze
tygrysiepodroze - 2015-11-10 10:17
Jolcia ja nie zabrałem ze sobą maszynek więc brodą już rośnie mi po cichu:) cieszę się że dostarczam wam rozrywki.

kurczak
kurczak - 2015-11-10 18:27
Tygrysek ma wenę:) Ciotka omdlewa ;) Trzymać tak dalej a my czekamy na zdjęcia ;)

kornel
kornel - 2015-11-19 19:10
no ladnych rzeczy sie tu dowiaduje! Sekretny pamietnik, tak???
Prosze o wszystkie wyniki meczy wyjazdowych ladnie opublikowac

kornel
kornel - 2015-11-19 21:02